Close
ul. Władysława Jagiełły 3/62 50-201 Wrocław
48 662 555 334 pedicurebar@pedicurebar.pl
5 MITÓW NA TEMAT MANICURE HYBRYDOWEGO

Drogie Panie, przedstawiamy 5 mitów na temat manicure hybrydowego.

MIT 1 : HYBRYDA NISZCZY PAZNOKCIE

Hybryda nie niszczy paznokci, natomiast nieumiejętne przygotowanie płytki do stylizacji hybrydowej lub nieumiejętne zdjęcie hybrydy może spowodować uszkodzenie płytki.
Pod żadnym pozorem nie dajmy sobie spiłowywać płytki paznokciowej, naruszamy w ten sposób barierę ochronną naszych paznokci. Przed nałożeniem hybrydy płytka musi być dobrze odtłuszczona i zmatowiona (nie mylmy jednak tego ze spiłowaniem), zaś ściągnięcie powinno być wykonane removerem (np. poprzez nałożenie płatków z acetonem na określony czas i odepchnięcie patyczkiem. Ewentualne pozostałości możemy spiłować z wyczuciem bloczkiem lub pilnikiem z drobną gradacją).
Pamiętać należy również, że do manicure hybrydowego powinnyśmy stosować lakiery wysokiej jakości, testowane dermatologicznie. Produkty o niepewnym składzie mogą powodować uczulenie.

MIT2: HYBRYDA TRZYMA SIĘ ŚWIETNIE NA KAŻDYCH PAZNOKCIACH

Hybryda nie trzyma się świetnie na każdych paznokciach. Jeśli płytka jest uszkodzona, w złym stanie, lakier hybrydowy może odejść. Hybryda może nie utrzymać się na paznokciach, jeśli masz problemy hormonalne lub nieodpowiednio dbasz o paznokcie np. używasz detergentów, a nie zakładasz rękawiczek. Dodatkowo w trakcie menstruacji nasza płytka jest bardziej przetłuszczona niż normalnie ( jest to związane ze zmianami hormonalnymi), dlatego w tym czasie nawet perfekcyjnie nałożona hybryda może się trzymać krócej.

MIT 3: MANICURE HYBRYDOWY POWODUJE GRZYBICĘ PAZNOKCI

Jest to nieprawda. Prawidłowo wykonany manicure przy użyciu wysterylizowanych narzędzi oraz z zachowaniem podstawowych zasad higieny nigdy nie spowoduje powstania grzybicy paznokci ani żadnej innej choroby płytki paznokcia. W naszym salonie Pedicure Bar wszystkie narzędzia najpierw dezynfekujemy, a następnie sterylizujemy w autoklawie .

MIT 4: PAZNOKCIE NIE ODDYCHAJĄ PRZEZ NOSZENIE LAKIERU HYBRYDOWEGO.

Paznokcie są tkanką martwą, dlatego nie oddychają. Płytka paznokcia jest zdrowa, jeśli w odpowiedni sposób zadbamy o dobrą kondycję łożyska paznokcia, macierzy i otaczającej tkanki – nie musi oddychać, aby być zdrową, więc prawidłowo nałożona hybryda nie ma na to wpływu.

MIT 5: W CIĄŻY NIE MOŻNA WYKONYWAĆ MANICURE HYBRYDOWEGO.

W ciąży jak najbardziej można wykonywać manicure hybrydowy. W obecnych czasach hybrydę utwardzamy w lampie LED (inna sytuacja jest z lampą UV i chodzi tu głównie o działanie promieniowania UV na skórę), która nie ma żadnego negatywnego wpływu na paznokcie, na skórę, a tym bardziej na płód/dziecko.
Zatem drogie Panie zapraszamy.

48 662 555 334
pedicurebar@pedicurebar.pl
50-201 Wrocław
ul. Władysława Jagiełły 3/62