Close
ul. Władysława Jagiełły 3/62 50-201 Wrocław
48 662 555 334 pedicurebar@pedicurebar.pl
TOP zabiegów na jesień: KWASY !

Skończyło się lato, nasza skóra jest delikatnie muśnięta słońcem i nawet sprawia wrażenie świeżej i zdrowej, jednak o tej porze roku najczęściej jest przesuszona i zniszczona przez szkodliwe działanie promieniowania UV. Kiedy widzimy pierwsze oznaki suchości, w pierwszym odruchu sięgamy po kremy do twarzy o działaniu odżywczo – nawilżającym. Jednak w jesiennej odnowie ważną rolę odgrywają zabiegi złuszczające, mające na celu uaktywnienie procesów odnowy biologicznej w skórze. A takim zabiegiem jest eksfoliacja kwasami.

Z czym Wam się kojarzy zabieg eksfoliacji kwasami? Jak słyszycie słowo kwasy, to większości z Was przechodzi dreszcz po plecach. Ale to tylko tak groźnie brzmi. Zabiegi kosmetyczne przy użyciu kwasów są genialne i dają fantastyczne efekty !

Ale zacznijmy od początku. Co to są kwasy?

Kwasy to eksfolianty, czyli substancje złuszczające naskórek, charakteryzujące się bardzo wszechstronnym działaniem pielęgnacyjnym. Regulują odnowę komórkową, nawilżają oraz ujędrniają skórę, pomagają w walce ze zmarszczkami, trądzikiem, a także niwelują przebarwienia posłoneczne.

Kwasy dzielą się na trzy grupy: alfa-hydroksykwasy (AHA), beta-hydroksykwasy (BHA) oraz poli-hydroksykwasy (PHA). Pozyskiwane są one głównie z naturalnych źródeł, takich jak rośliny, owoce czy mleko. Z pewnością kojarzycie te 3-literowe skróty z etykiet kosmetyków.

Eksfoliacja kwasami, bo tak to fachowo nazywa się ten zabieg w kosmetologii, to inaczej ZŁUSZCZANIE.

Eksfoliacja polega na rozpuszczeniu wierzchniej warstwy naskórka, która jest martwa i nadaje się do usunięcia. Kwasy wnikając w naskórek zaczynają stymulować skórę do naturalnych procesów usuwania zrogowaciałej warstwy rogowej skóry. Dodatkowo doprowadzają do wzmożonej syntezy komórek w warstwie podstawnej, pobudzenia fibroblastów, regeneracji kolagenu i elastyny.

Co dobrego nam dadzą kwasy?

 • eksfoliacja kwasami dogłębnie i intensywnie nawilża skórę, regeneruje ją, odmładza i wygładza, rozjaśnia i zapobiega powstawaniu przebarwień,
 • kwasy pomagają usunąć przebarwienia i drobne blizny potrądzikowe,
 • świetnie odblokowują i zmniejszają pory, usuwając zanieczyszczenia w formie zaskórników,
 • mają działanie antybakteryjne, dzięki czemu zapobiegają i wspierają leczenie ognisk zapalnych, wyprysków czy trądziku – koją podrażnienia,
 • przygotowują skórę na wszelkie zabiegi kosmetyczne – oczyszczenie i odblokowanie porów a także usunięcie martwego naskórka sprawia, iż skóra absorbuje o wiele więcej składników odżywczych i minerałów dostarczanych w kosmetykach,
 • organizm wzmaga produkcję kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, dzięki temu skóra wygląda zdrowo i młodo.

Zabiegi z kwasami dają rewelacyjne efekty ! Ale UWAGA: takich zabiegów nie robimy w warunkach domowych, na własną rękę. Zabiegi z kwasami wykonujemy tylko u specjalisty, u kosmetologa, dermatologa, u profesjonalisty.

Może się też tak zdarzyć, że pod wpływem peelingów kwasowych nasza skóra może się wysuszyć, ścieńczyć, uwrażliwić. I wtedy rolą kosmetologa jest to zaobserwować i wychwycić, aby odpowiednio zareagować i nie dopuścić do większych szkód skóry. Dlaczego mówię o szkodach? Bo mamy do czynienia dodatkowo z jesiennymi czynnikami zewnętrznymi jak spadek temperatury, wiatr, ogrzewanie czy klimatyzacja. W takiej sytuacji przerywamy kurację kwasową i przechodzimy do REGENERACJI. Skórę należy wygoić, złagodzić, odżywić, natłuścić, nawilżyć i ochronić. Dodatkowo wprowadzamy odpowiednią pielęgnacje domową. Oczywiście to nie zmieni tych procesów pozytywnych, które już zaszły pod wpływem działania kwasów.

Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg ?

Skorzystaj z zabiegu eksfoliacji kwasami gdy twoja skóra:

 • jest sucha, bez blasku, poszarzała, zmęczona, o zmniejszonej elastyczności i napięciu;
 • jest tłusta i łojotokowa;
 • z rozszerzonymi porami skóry;
 • jest obciążona trądzikiem (tu uwaga: pod warunkiem, że nie występują ropne zmiany na skórze!)
 • ma skłonności do przebarwień;
 • ma blizny potrądzikowe, jest nadmiernie zrogowaciała;
 • jest dotknięta zjawiskiem fotostarzenia się skóry;
 • z bruzdami mimicznymi, zmarszczkami;

Jeśli chcesz zacząć świadomą pielęgnację swojej skóry, zapraszam do mnie na zabieg 🙂 

Marcelina Zielińska, KOSMETOLOG

 

Na wizytę możesz zapisać się przez system rezerwacji online tutaj: REZERWACJA WIZYTY ONLINE

48 662 555 334
pedicurebar@pedicurebar.pl
50-201 Wrocław
ul. Władysława Jagiełły 3/62