Close
ul. Władysława Jagiełły 3/62 50-201 Wrocław
48 662 555 334 pedicurebar@pedicurebar.pl
CO ZYSKASZ DBAJĄC O STOPY ZIMĄ?

Kochani, czy w domu macie czas na to, żeby zadbać o swoje stopy? Czy znajdujecie chwile na peeling i porządne wytarkowanie stóp? Czy pamiętacie o kremowaniu ich przed snem? No właśnie… 😊
Chciałabym Wam uświadomić i wytłumaczyć, dlaczego warto dbać o swoje stopy, nie tylko w trakcie ciepłych dni w lecie, ale także przez cały rok .

Nasze stopy przez całe życie są szczególnie narażone na urazy i podrażnienia, ponieważ to na nich opieramy największy ciężar – nasze ciało.
Ludzka stopa to jedna z najciężej pracujących, a równocześnie najgorzej traktowanych części ciała. Obliczono, że przeciętny człowiek w czasie swojego życia może pokonać dystans o długości równej czterokrotnemu obwodowi Ziemi. To dopiero wysiłek.

Wiadomo, że nasze stopy są dostatecznie daleko od naszych oczu i dają się łatwo zamaskować (skarpety, rajstopy, obuwie), zatem można długo o nich nie myśleć . Ale tak jak pielęgnujemy i dbamy o całe nasze ciało, balsamujemy się, peelingujemy, tak samo powinniśmy dbać o stopy.

Wielu z nas, wraz z założeniem półbutów wczesną jesienią zapomina o swoich stopach aż do kolejnej wiosny. Zimą, z powodu niskiej temperatury, skóra na stopach szybko wysycha i pęka, a chodzenie w ciepłych skarpetkach i pełnych butach pozbawia je dostępu powietrza. Powoduje to dyskomfort, a także przyśpiesza rogowacenie naskórka.
Latem przywiązujemy większa uwagę do ich wyglądu, bo temperatura zmusza nas do noszenia obuwia
z odkrytymi palcami lub piętami – wtedy pamiętamy o nawilżaniu i pielęgnacji paznokci.

Najczęściej dbamy jedynie o wygląd paznokci, a zapominamy o odpowiednim nawilżaniu, złuszczaniu martwego naskórka i zapobieganiu powstawania zrogowaceń, odcisków, nagniotków i modzeli na całej stopie.
Zatem, gdy poczujecie, że wasze stopy czują się, a przede wszystkim wyglądają źle, należy wprowadzić program szybkiej odnowy. Nawet jeżeli jest to głęboka i mroźna zima, czy jesienna plucha, to warto o nie zadbać. To dla nas powinnyśmy dbać o swoje ciało – między innymi o stopy, a nie dla innych.
Nie jest to łatwe, bo skóra stóp łatwo się przesusza, przez to, że anatomicznie jest gruba, ma mało gruczołów łojowych, za to dużo potowych. Na piętach i paluchach narasta warstwa zrogowaciałego naskórka, tworzą się w nim pęknięcia, które mogą sięgać aż do skóry właściwej i przysparzać bólu przy chodzeniu.

Dlatego, profesjonalny pedicure, którego elementem będzie specjalistyczny peeling stóp, usunięcie martwego naskórka frezarką i duża dawka preparatów ze składnikami nawilżającymi, są bardzo ważne. Nie zapominajmy także o kolorze na paznokciach – nawet zimą może trafić się sytuacja, w której odsłonimy stopy – na przykład w trakcie przyjęcia, a także na basenie lub innych zajęciach sportowych.

Pamiętajmy, że w pielęgnacji stóp liczy się regularność – tylko w ten sposób, kiedy latem znowu założymy lekkie buty, będziemy mogli pokazać piękne i zadbane nogi.

Pamiętając o stopach cały rok, nie będziemy musieli „nadrabiać” braków w pielęgnacji wiosną.

Każda z nas chce być piękna, a zadbane stopy dodają tylko i aż pewności siebie 🙂

Do zobaczenia 😉

48 662 555 334
pedicurebar@pedicurebar.pl
50-201 Wrocław
ul. Władysława Jagiełły 3/62