Close
ul. Władysława Jagiełły 3/62 50-201 Wrocław
48 662 555 334 pedicurebar@pedicurebar.pl
3 kroki do pięknych stóp!

3 kroki do pięknych stóp !

W okresie jesienno – zimowym nasza motywacja do pielęgnacji stóp jest bardzo niska. Chowamy je w zimowych butach, a po domu chodzimy w skarpetach. Nie robimy ze stopami prawie nic nawet przez parę miesięcy ! Efektu można się łatwo domyślić: zrogowaciałe pięty, matowe paznokcie i przesuszona, a często nawet popękana skóra. Ale mam dla Was 3 proste czynności, które sprawią, że nawet zimą będziecie patrzyły na swoje stopy z przyjemnością (jak już je wyciągniecie z grubych skarpet) 🙂

1. First things first czyli ZŁUSZCZAJ i NAWILŻAJ !

Złuszczanie to inaczej usunięcie martwych komórek skóry, które w naturalnym procesie rogowacenia obumierają 28 dni – w tak zwanym cyklu odnowy komórkowej. Niestety czasami na skutek różnych czynników, ten naturalny proces jest zaburzony – efektem są szorstkie, haczące o ubrania pięty i popękana skóra.

Samodzielne złuszczanie – jak robić to efektywnie ?

Raz w tygodniu w trakcie kąpieli zetrzyj stopy tarką o delikatnej gradacji. Kupisz ją w większości drogerii za ok. 5 – 20 zł. Po około 30 minutowej kąpieli, skóra stóp będzie na tyle rozmiękczona, że tarka bez problemu usunie zrogowaciały naskórek. Po takim zabiegu koniecznie wetrzyj w stopy krem nawilżający. Dobrze by było, gdyby to był krem dedykowany pielęgnacji stóp. Najważniejszym składnikiem takiego kremu jest mocznik działający keratolitycznie (zmiękczająco), dlatego poszukaj w drogerii kremu właśnie z tym składnikiem.

Złuszczanie w profesjonalnym salonie.

Do takiej samodzielnej pielęgnacji dołóż wizytę w profesjonalnym salonie co 4 – 5 tygodni, bo nic tak dobrze nie złuszczy stóp jak szybka i specjalistyczna frezarka. Umów się na zabieg pedicure, który nie tylko zadba o Twoją skórę, ale też wypielęgnuje paznokcie. Stopy po takim zabiegu są dosłownie IDEALNE a ich skóra jest miękka jak pupa niemowlaka.

2. Stopy to nie tylko skóra, ale też paznokcie. CZY WIESZ JAK JE PRAWIDŁOWO OBCINAĆ ?

Nie uwierzysz, jak wiele kobiet nie ma pojęcia jak zrobić to dobrze. Obcinaj zawsze na prosto, tak aby kształt płytki był łopatkowy czy nawet kwadratowy, a nie półokrągły. Boków nie podcinaj i nie zaokrąglaj, a rogi paznokci możesz lekko podpiłować, żeby nie były ostre. To jest bardzo ważne, bo jak źle obetniesz paznokcie, to nawet przy najpiękniejszym pedicure, one nie będą wyglądały ładnie, a co najgorsze mogą zacząć Ci wrastać w skórę. Wrastanie paznokci w skórki może być przyczyną bólu, a także wysięku i zakażenia wału paznokciowego – zapewniam Cię, że tego nie chcesz.

A czym najlepiej obcinać paznokcie ? Nie ma to większego znaczenia. Możesz to robić nożyczkami lub obcinaczkami albo ewentualnie spiłować je pilniczkiem, jeśli masz na tyle cierpliwości 😉

3. PAMIĘTAJ O REGULARNOŚCI !

Tylko regularność w pielęgnacji da Ci gwarancję zadbanych stóp. Przy regularnym złuszczaniu i nawilżaniu Twój naskórek nie będzie Ci narastał w zastraszającym tempie, a Twoje pięty będą świeciły gładkością i elastycznością. Warto zadbać o stopy już zimą, bo przy bardzo zaniedbanym naskórku, odzyskanie dobrego wyglądu i stanu stóp to długi proces.

Chcesz się do nas umówić? Wystarczy, że zarezerwujesz wizytę online klikając TUTAJ

48 662 555 334
pedicurebar@pedicurebar.pl
50-201 Wrocław
ul. Władysława Jagiełły 3/62