Close
ul. Władysława Jagiełły 3/62 50-201 Wrocław
48 662 555 334 pedicurebar@pedicurebar.pl
Hybryda w czasie ciąży!

PAZNOKCIE HYBRYDOWE W CZASIE CIĄŻY.

 

Wiele z Was pyta nas czy można robić manicure i pedicure hybrydowy w stanie błogosławionym. 

Jestem mamą dwójki dzieci i będąc w ciąży miałam robiony pedicure i manicure hybrydowy, a co więcej, sama wykonywałam tego typu zabiegi. I nigdy w życiu, jako matka, nie naraziłabym swoich pociech na jakiekolwiek ryzyko. Ponadto, nie naraziłabym innej kobiety w ciąży tylko dla zysku.

Ale zgłębmy ten temat nieco bardziej.

Umawiając się do salonu kosmetycznego, musicie zwrócić uwagę na pewne podstawowe kryteria, które pozwolą nam ocenić czy warto do danego miejsca pójść na zabieg. 

Kobieta w ciąży przed wizytą powinna zapytać o:

  1. Dezynfekcję i sterylizację narzędzi w salonie – to podstawa bezpiecznego zabiegu. Czy kobieta jest w ciąży czy nie jest, powinna korzystać tylko z salonów, które dezynfekują i sterylizują narzędzia w autoklawie. Poprzez brudne narzędzia możemy zarazić się wszystkimi chorobami świata !
  2. Praca na jednorazowych produktach – kolejny aspekt, który chroni przed zarażeniem się chorobami wirusowymi, bakteryjnymi oraz drożdżakowymi paznokci. Jeśli widzisz, że po Twoim zabiegu pilnik nie jest przez personel salonu wyrzucany do śmieci, zapewne po innych Klientkach też nie jest. Warto zwrócić na to uwagę.
  3. Oczyszczacz powietrza w salonie –  stężenie substancji potencjalnie szkodliwych jest w produktach do stylizacji paznokci bardzo niewielkie. Chodzi tu przede wszystkim o aceton i izopropanol (wchodzą w skład preparatów do dezynfekcji, przemywania i odtłuszczania). Opary acetonu mogą zaszkodzić tylko w bardzo wysokich stężeniach, kiedy są wchłaniane przez płuca do krwi. Na szczęście nawet bardzo wysokie dawki skutecznie i szybko usuwa nasza wątroba. Oczywiście przy robieniu paznokci stężenia są zupełnie niezagrażające nam i dziecku. A jeśli chodzi o wszelkie pyły przy robieniu żeli, akryli czy hybryd, salon powinien być wyposażony w pochłaniacz pyłu. Kobiety w ciąży dla 100% komfortu zawsze mogą poprosić o jednorazową maseczkę na twarz, która blokuje dostęp zapachów i pyłów w salonie.
  4. Jaką lampą są utwardzane paznokcie? Lampa LED czy UV?  Oczywiście musi być LED! Dlaczego? Wbrew pozorom lampa LED i UV wytwarza takie same promieniowanie UVA. A różnicę robią jedynie żarówki zastosowane w danej lampie. Lampy ledowe nie nagrzewają się tak szybko jak UV, co zwiększa komfort przy utwardzaniu paznokci.  Paznokieć to jest twór martwy, a dodatkowo posiada łożysko, które jest tzw. tarczą przed wpływem szkodliwego promieniowania UV. Dodatkowo paznokieć nie ma możliwości przewodzenia wiązki promieniowania do płodu. Jedyne „ale” jakie się nasuwa to zmiany hormonalne w trakcie ciąży, które w połączeniu z promieniowaniem UV mogą spowodować przebarwienia skóry. Promieniowanie UVA w lampie LED czy UV jest ponad 40 razy mniejsze od promieniowania słonecznego, na które jesteśmy codziennie narażone przebywając na powietrzu. Dla pewności kobiety w ciąży mogą stosować krem z filtrem do utwardzania paznokci w lampie.

A co z paznokciami żelowymi? Jak najbardziej kobiety w ciąży mogą robić sobie manicure żelowy. W trakcie utwardzania żelu wytwarzana jest energia cieplna, która powoduje, że forma ciekła żelu zamienia się w stałą. U niektórych Pań ciepło szybciej przechodzi do części żywej paznokcia, przez co mogą pojawić się dodatkowe odczucia bólowe np. pieczenie. Jest to kwestia bardzo indywidualna i często nie związana z ciążą. Ale sama po sobie wiem, że okres ciąży rządzi się swoimi prawami. Każda ciąża jest inna, a hormony robią swoje.

Kochane, nie bójcie się robić zabiegów, pytajcie i wybierajcie mądrze miejsca, do których chodzicie 🙂 A największą zaletą chodzenia na pedicure i manicure są endorfiny, które się wytwarzają w momencie kiedy nasze dłonie i stopy wyglądają szałowo !

 

Pozdrawiam Was serdecznie,

Marcelina  – właścicielka Pedicure Bar

 

48 662 555 334
pedicurebar@pedicurebar.pl
50-201 Wrocław
ul. Władysława Jagiełły 3/62