Close
ul. Władysława Jagiełły 3/62 50-201 Wrocław
48 662 555 334 pedicurebar@pedicurebar.pl
HIGIENA W NASZYM SALONIE – DLACZEGO TO TAKIE WAŻNE?

Kochani, korzystanie z usług kosmetycznych jest formą relaksu, gdzie pragniemy zapomnieć o stresach dnia codziennego. Czystość i higiena to najważniejsze kryteria jakie musi spełniać salon kosmetyczny. Dlatego poniżej przedstawiamy podstawowe zasady higieny jakie powinny panować w gabinecie kosmetycznym na przykładzie pedicure i manicure.

  1. Przed przystąpieniem do zabiegu kosmetyczka powinna umyć i zdezynfekować swoje dłonie, nałożyć jednorazowe rękawiczki.
  2. Kąpiel stóp tylko i wyłącznie w misce z jednorazową folią.
  3. Jednorazowe podkłady i ręczniki do wycierania stóp;
  4. Narzędzia zapakowane w pakiety sterylizacyjne ( wcześniej zdezynfekowane i wysterylizowane w autoklawie) z oznaczoną datą sterylizacji.
  5. Narzędzia, pilniki i wszystkie przybory niezbędne do zabiegu znajdują się we wcześniej zdezynfekowanej nerce kosmetycznej.
  6. Praca na odpowiednio dobranych artykułach jednorazowych;
  7. Po każdej klientce dezynfekcja wszystkich preparatów kosmetycznych ( szyjki i pędzelki lakierów, hybryd i żeli)
  8. Po zabiegu dezynfekcja całego gabinetu.
  9.  Mile widziany oczyszczacz powietrza oraz frezarka z odkurzaczem – w celu uniknięcia wdychania pyłów w trakcie frezowania oraz wdychania wszystkich prepatów, które są na bazie alkoholu.

W naszym salonie narzędzia dezynfekujemy w myjce ultradźwiękowej przy użyciu płynu DD1, a następnie sterylizujemy je w autoklawie. Skórę odkażamy płynem Skinsept Pur, a powierzchnie dezynfekujemy płynem Incidin Liquid Spray.

Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ w brudnych i zaniedbanych gabinetach możemy zarazić się różnymi chorobami skóry i paznokci.

Drogie Panie i Panowie, zwracajcie uwagę na to, gdzie wykonujecie zabiegi i nie bójcie się zadawać pytań.

48 662 555 334
pedicurebar@pedicurebar.pl
50-201 Wrocław
ul. Władysława Jagiełły 3/62