Close
ul. Władysława Jagiełły 3/62 50-201 Wrocław
48 662 555 334 pedicurebar@pedicurebar.pl
DLACZEGO WSTYDZIMY SIĘ NASZYCH STÓP?

Dziewczyny, połowa z Was przychodząc do salonu kosmetycznego przygotowuje swoje stopy do zabiegu pedicure, ponieważ wstydzicie się, że stopy są zaniedbane, a druga połowa wstydzi się pokazać stopy, gdyż uważają, że są „okropne i brzydkie”. Nic bardziej błędnego.
Zacznijmy od początku. Nasze stopy w ciągu naszego życia są narażone na wiele czynników zewnętrznych, które powodują, że nasza stopa może delikatnie się deformować i odciskać w miejscach gdzie nie powinna. A dzieje się to przez noszenie obuwia na wysokim obcasie, przez dość dużą eksploatację w trakcie uprawiania sportu, a także przez niezdiagnozowane wady stóp, jak np. płaskostopie czy palce młoteczkowate.
Co zrobić, żeby było lepiej?

⭐Przede wszystkim należy pielęgnować stopy raz na 4-5 tygodni w gabinecie kosmetycznym, a dodatkowo musimy pamiętać o systematycznej pielęgnacji stóp w domu – 1x w tygodniu: peeling stóp, usunięcie martwego naskórka przy pomocy tarki ( tarkę zmieniamy często, ponieważ zostaje na niej martwy naskórek – kwestia higieny).
⭐Codziennie przed snem stosujemy odpowiednie kremy do pielęgnacji stóp – np. z mocznikiem, alantoiną, masłem shea czy olejem kokosowym.

Przy takiej pielęgnacj,i nasze stopy będą wyglądały ładniej, a co za tym idzie, my się będziemy czuły z własnymi stopami o wiele lepiej.
Dodatkowo pamiętajmy, że w okresie jesienno-zimowym również należy dbać o nasze stopy. Jest to czas pełnego obuwia, więc nie musimy wykonywać pełnego pedicure z malowaniem, ale nie powinno się w pełni rezygnować z pedicure w tym okresie. Nasze stopy po 6 miesiącach bez odpowiedniej i profesjonalnej pielęgnacji będzie trudno doprowadzić do stanu z czasu „wiosna-lato” w ciągu jednej wizyty. Jest to świetny czas na kwasy na stopy, maseczki i masaże.

48 662 555 334
pedicurebar@pedicurebar.pl
50-201 Wrocław
ul. Władysława Jagiełły 3/62